Začněte hubnout ihned!

Možná se vám zdá, že hubnutí počká, že nejste na změnu připraveni. Čím později však začnete, tím to bude těžší. Z toho pohledu se tedy vyplatí začít raději hned. Jak zhubnout břicho?

Připomeňme si ten vtip o alkoholikovi, kterému říkali, že by měl přestat pít. On odpovídá, že už je to jedno, on už je ztracen. Na to mu řekli, že nikdy není pozdě začít abstinovat. Aha, takže mám ještě čas. Odpověděl a ulil si z láhve. Nuž a podobné to máme i my, kterým se rádi sbírají kolem pasu tukové buňky.

  • Dokud jsme ještě poměrně štíhlí, je všechno fajn.
  • Když jsme trochu tlustší, už bychom to rádi změnili. Ale ještě to není urgentní. Pohodlí zvítězí.
  • Pak už jsme velmi tlustí. Ale představa že je potřeba zhubnout tak mnoho… To odradí.
  • Takže tloustneme dále. O to horší představa, že jednou bychom s tím měli začít něco dělat.

Z tohoto pohledu je proto vhodné začít se shazováním břicha ještě dnes. Třeba se podívejte na ukázkový jídelníček na hubnutí.

Pokud přibíráte, je to trvalý růst

Nejhůře jsou na tom ti, co mají nadváhu jen několik kilo. To ani moc nejde vidět. Zde by stačilo málo. Trocha upravit stravu a trochu cvičit. Za měsíc nebo dva jste v pořádku a fit. No takto to obvykle nefunguje.

V době, kdy máme kolem pasu jen trocha tuku nemáme v sobě tu sílu touhy změnit to. Pokud v této fázi někdo hubne, jsou to většinou mladší ženy. Uvědomují si, že slanina klukům sice chutná, nikoli však na milenkách. Pokud chtějí být sexy, hlídají si svůj pás. Muži si obvykle své mírné bříško až tak nevšímají.

Právě to je velká škoda, protože v této chvíle by shodit břicho vlastně nebyl žádný problém.

Dlouhé přibírání začíná škodit

Většinou tloustneme delší dobu. V době, kdy už břicho začalo překážet je už špatně. Nadbytečný tuk již v těle způsobuje také změny. Tuková tkáň produkuje látky, které v těle zvyšují pohotovost ke zánětu. To vlastně takříkajíc „připravuje půdu“ pro pomalý rozvoj různých zdravotních potíží a později i nemocí. Může se to projevit ve formě zhoršování stavu cévní stěny. V rozvoji cukrovky. Nebo zhoršování krevního tlaku.

Čím déle tedy odsunujeme proces hubnutí, tím větší poškození zdraví. No a také o to delší cesta směrem vzad.

Jizvy, které nejsou vidět

V knize o alergologii mě před časem zaujala jedna myšlenka. Pokud vznikne alergická reakce (což je vlastně forma zánětu) tak po jejím odeznění zůstávají na místě malé změny. Něco jako jizvy po zranění. Jen v malém. To znamená, že pokud jsme tlustí, tělo i po zhubnutí už asi nikdy nebude zcela fit.

Jen málokdo, kdo měl větší obezitu už dokáže zhubnout zcela do štíhlé figury. Je to způsobeno i tím, že obezita člověka zvětší. Jelikož nás obaluje pokožka, ta se postupně přizpůsobí novému „velikostních číslu“. Po zhubnutí však nastává problém. Zejména na břiše je kůže příliš. Často i na rukou (ramena) či na stehnech. Tato nadbytečná kůže nejen překáží a dělá problémy. Je navíc i značně neestetická. Mnoho lidí dokonce řekne, že je lepší pohled na tučného člověka, jako na někoho, kdo zhubl a má visící kůži třeba na břiše a prsou.

I takto můžete uvažovat v době, kdy zvažujete, zda hubnout teď, nebo to ještě odložit až po řízku, či po dortu.

Shazování břicha je jako návštěva u zubaře

Nebo jiné nepříjemné věci. Nejednou máme tendenci prostě úplně se vyhnout nepříjemným věcem. Je to časté zejména u dětí a u méně zralých lidí.

  • Odkládání preventivní prohlídky u lékaře.
  • Vyhýbání se zjištění „pravdy“ pokud je riziko nějakého onemocnění.

Podobné pocity známe všichni. Jsou prostě věci, kterým bychom se rádi vyhnuli. Ať už z pohodlnosti (no komu by se u chtělo létat po lékařích?) Nebo ze strachu (dozvědět se špatnou zprávu). I hubnutí je z této kategorie. Přiznat obezitu zároveň znamená, že by se s tím mělo něco začít dělat. No a to je ještě méně pohodlné, než běhat po lékařích. Alespoň zpočátku.

Přesto vám zde doporučuji tipy jak zhubnout břicho. Pokud máte pocit, že vaše postava si zaslouží jistou „údržbu“, najděte v sobě vnitřní sílu a hned udělejte alespoň základní kroky.

  • Začněte pravidelně jíst. Nejčastěji je příčinou obezity nepravidelná strava.
  • Začněte pravidelně pít. Voda, čaj, ale bez cukru nebo medu.
  • Zbavte se všech sladkostí a všeobecně známých „nezdravých“ jídel.
  • Začněte s nějakým pohybem. Netřeba to přehánět. Procházky, fungujte bez výtahu. Nevozte se na křesílku, ale přejeďte i pár kroků.

Už takové „light“ opatření zaručeně způsobí, že se vám začne normalizovat obvod pasu. Asi jen pomalu, ale to nevadí. Časem si dostudujete další triky, jak se dá co nejméně „bolestivě“ přejít na zdravější životní styl.

Dá se to. Pokud se rozhodnete, že jdete do toho, dokážete to. Bez diet. Bez řádění. Stačí odbourat ty největší chyby a často jen tak malý rozdíl způsobí, že z přibírání se stane snadné hubnutí. Takové, které vašemu tělu nezpůsobí šok. Budete se cítit ze dne na den lépe, neboť budete lehčí a s lepší kondicí. O pár měsíců se vás sousedé začnou ptát, jak jste to dokázali. Je to pocit, který vám dá také příjemnou dávku zadostiučinění. Držím vám palce!

Pridajte komentár: