Když zhubnete, změníte se

Hubnutí: jak zhubnoutŘekli jsme si tři nejdůležitější body zdravějšího životního stylu: jezení, pitný režim a sport.

K životnímu stylu však nepatří jen činnosti, které člověk vykonávat musí, ale i lidé, se kterými se potkáváte. Pokud chcete změnit svůj životní styl, měli byste si najít parťáka, který by vás táhnul. Ideálně člověka lepšího než jste vy. Moudřejšího, bohatšího a hlavně štíhlého. Asi jste měli mnoho známých, kteří byli velmi často tlustí.

Ti nebudou rádi vidět, že se vám daří hubnout. Nikdy vám to neřeknou, ale čím víc se vám bude dařit, tím míň vás budou mít rádi. Váš úspěch v hubnutí bude poukazovat na jejich neschopnost. Nebudou se proto ve vaší společnosti cítit dobře – je pravděpodobné, že vás i přestanou zvát na návštěvy. Neřeknou vám proč. Na druhé straně – je to v pořádku, protože vy potřebujete jiné známé. Známé, kteří s vámi budou chodit cvičit, nebo takové, kteří s vámi půjdou přes víkend na výlet a ne na pivo.

Potkávat se s tlustými v průběhu hubnutí je pro vás nebezpečné, jen by vám nabízeli nevhodná jídla. Oni většinou jiná nemají. A je tady další věc: jak budete hubnout, budou se měnit vaše zájmy a vzhled. Tuk totiž není jen v pase, ale i na tváři. Pokud zhubnete, změní se i vaše tvář. Tuk mění i naše myšlení.

Být tlustým je i určitá sociální role. Pokud jste tlustí, musíte se naučit kompenzovat útoky, výsměch. Možná na vás pokřikovali od dětství, že jste tlusťoch. To vás zraňovalo, ale nesměli jste na sobě nechat nic znát.

Když zhubnete, mnohé se změní. Když začnete žít život zdravého štíhlého člověka, budete mít naráz jiné zájmy, jinou stravu, jiné možnosti. Když se rozhodnete pro zdravější životní styl, alkoholové večírky, kouření nebo posezení při bečce piva se k němu nehodí. Pro bývalé známé se tím můžete stát nepoužitelní.

V tomto směru může být hubnutí velmi zákeřné, protože člověk neumí dobře zpracovávat velké životní změny – právě proto je důležité hubnout pomalu, abyste měli čas postupně hledat své JÁ, nové známé, nové zájmy, abyste se naučili, že v zrcadle neuvidíte toho tlusťocha, ale úplně jiného, štíhlého člověka.

Komentáre k článku: Když zhubnete, změníte se

  1. lolýk 10. května 2009

    pro TINA:rači v pupku

Pridajte komentár: