Bez znalostí nezhubnete

Hubnutí: jak zhubnoutA tak jediná investice, která se vám skutečně vyplatí, je investice vašeho vlastního času a námahy do studia literatury.

Mnoho tlustých lidí se dožaduje jídelníčků – jsou pasivní, chtějí, aby „JE někdo zhubl“. Myslí si, že pokud budou mít v ruce nějaký jídelníček, dodrží jej. Nedodrží. Praxe ukázala, že tento jídelníček se za pár dnů někam ztratí a je po hubnutí.

Jestli chcete zhubnout, musíte především skončit s vlastní pasivitou. Vstaňte a teď hned si běžte koupit do obchodu knihu. Pokud se vám však nechce ani číst, nevěřte, že se vám bude chtít dělat změny ve svém vlastním životě.

Čtení je mnohem jednodušší. Navíc – když si nepřečtete, co máte dělat, bez dalších znalostí ani nevíte, co byste měli v životě změnit, abyste přestali být tlustí.

Bez znalostí se nedaří

Vím. Zoufale se vám nechce slídit po knihách či internetu a učit se o hubnutí a jedení. Ale je to jen otázka úvahu. Studium vás připraví o trochu času a vyžaduje námahu. To, co se naučíte, vám umožní zhubnout. Pokud si to celé nenaštudujete, ztratíte spoustu času neúspěšnými dietami, pohladit si, odtrpět to av závěru budete tlustší … Přestaňte hubnout. Zhubněte. I v 21. století stále platí pořekadlo: Komu není rady, tomu není pomoci. Rada zní – učte se o stravování a obezitě. Co nejvíce az co nejrůznějších zdrojů. Jinak je vaše šance zhubnout prakticky nulová.

Já si to udělám po svém

Často se setkávám is přístupem, když si lidé chtějí vytvořit vlastní systém hubnutí. Nic proti folklórních tvořivosti. Ke zhubnutí vede několik cest. Ujistěte se však, že postup, který si vyberete je ověřený a dá se dlouhodobě udržet. Hlavně však: nedoufejte, že existuje snazší cesta, zkratky, či možnost expresního příplatku. Všechny zlehčení hubnutí se obvykle promítnou do jojo efektu.

Pokud máte recept na koláč, stačí jej dodržet a dostanete koláč. Podobně i na hubnutí v této knize dostáváte jakýsi „soubor opatření“, které fungují. Dodržte jejich a zhubnete. Pokud z receptu na koláč něco vynecháte, nebo něco přidáte, výsledkem bude jiný koláč. Možná lepší, možná horší. To záleží na tom, zda jste talentovaný kuchař. Pokud změníte pravidla hubnutí, výsledkem může být neúspěch. Nejčastěji neúspěch začíná jako zdánlivý úspěch – rychlé hubnutí. Příliš se omezí jídlo. Více cvičení. Kila jdou dolů rychleji. No o půl roku jsou tito lidé zase tlustí. Stalo se to už milionům lidí. Nechoďte cestou, o níž je známo, že nefunguje.

Vím, že některé zásady hubnutí jsou nepohodlné. Radím vám přesně to, co nechcete slyšet. Doporučuji hubnout pomalu. Číst poměrně nezáživné knihy (jako je i tato). A když už byste měli mít své pohodlí, tak vám přikazuji zapisovat si co chcete jíst zítra a počítat to s nějakými blbý energetickými tabulkami. Touto cestou už však prošly stovky lidí a zhubli. Mnozí si svou novou hmotnost dodnes udržují. Tento recept na hubnutí tedy funguje. Proto vám ho doporučuji vzít jako balík.

Komentáre k článku: Bez znalostí nezhubnete

  1. Iva 10. ledna 2010

    Miro, můžete mě odkázat na literaturu o zdravém životním stylu, hubnutí, stravování, pohybu, která je podle Vás kvalitní?
    Děkuji.

  2. Miro Veselý 10. ledna 2010

    Doktorky Málková, Kunová píší vynikající knihy. Doporučuji na začátek.

Pridajte komentár: