Acomplia

Lék na hubnutí Acomplia byl stažen z prodeje v EU. Na základě klinických zkušeností byla rizika nežádoucích účinků léku vyšší, než přínos léčby.

Poměrně nový lék proti obezitě prodávaný pod obchodním názvem Acomplia obsahuje účinnou látku rimonabant.

Rimonabant je selektivní blokátor kanabinoidních receptorů CB1. Ani nechtějte vědět, co to znamená, je to téma na knihu. Mechanismus účinku není až tak důležitý.

Acomplia snižuje tvorbu nového tukové tkáně. Zvyšuje využití glukózy ve svalech. Zmírňuje metabolické následky obezity a hlavně navodí pocit sytosti. U některých kuřáků snižuje chuť do kouření. To zní až příliš lákavě.

Kromě prospěšných účinků však Acomplia zvyšuje riziko poruch nálady hlavně směrem k depresi, pocitům úzkosti. Může se objevit i závratě, pocity nevolnosti, zvracení nebo průjem.

Acomplia se nesmí podávat v případě problémů s játry nebo ledvinami, v těhotenství a při kojení. Nesmí se používat ani v případě deprese, či některých jiných duševních poruch.

Komentáře k článku:

 1. ACOMPLIA Září 21, 2008, 6:38 pmAcomplia funguje asi takto. V našem těle se nacházejí přirozeně jakési narkotika. Mezi ně, patří obecně známé endorfiny, hormony štěstí. No a mezi ně patří i lokty jako endokanabinoidy. To jsou molekuly podobné extraktem z Marihuany díky, jejichž euforickým a jiným účinkem se používá jako droga..Tieto látky hrají ale významnou roli v rozvoji obezity au někoho i zvýšené glykemii, tlaku krve a triglyceridov..Naša vnitřní marihuana se aktivuje když jsme ve stresu , když máme málo pohybu, hodně chutných jídel … organismus si takto zabezbečuje ukládání tuků … .Acomplia částečně blokuje účinek endokanabinoidy a organismus přestavuje tak, že hubneme. Snaží se o zablokování nadměrně aktivované naší vnitřní marihuany … Deprese se objevily ve studiích jen zriedka..ale objavili..Ten kdo chce opravdu zhubnout a nemá endogenní depresi léčenou léky, s hubnutí určitě depku mít nebude, ale radost …
 2. Monka October 3, 2008, 8:55 pmJá přípravek ACOMPLIA používá od maja tohoto roku a zhubla jsem zatím 1.kg, co se mi zdá velmi malo.je pravda, že ze začátku mi nechutnalo jest, ale tyto dny pozoruji na sobě neustále hlad.neviete preco?
 3. lubomiraha October 13, 2008, 4:35 pmJá se jdu snažit s ACOMPLIÍ od zítra zhubnout. Držte mi palce.
 4. ACOMPLIA October 26, 2008, 7:01 pmVezeni.

  Evropská léková agentura (EMEA) doporučila tento čtvrtek 23.10. Dočasné pozastavení registrace přípravku Acomplia (s léčivem rimonabant). Takze medicinske snahy o pomoc oběžné byly zastaveno z absolutně nekonretizovanych duvodu / nikdo nezemřel, nikdo nedostal z přípravku rakovinu..slovom nic NOVE / ..

  S textem ktery uveřejnil SÚKL /http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/bezpecnostne-opatrenia-a-upozornenia/europska-liekova-agentura-odporuca-pozastavenie-registracie-pre-liek-acomplia-/ absolutně nesouhlasím. Překlad a interpretace problému je dle mého názoru nepřesnému.

  Ve středu 23.10.2008 jsme tedy s ACOMPLIÍ zatím a věřím, že dočasně skončily. Probíhají a jsou otevřeně vsak dalsi studie s rimonabantem, jejichž cílem je potvrdit že u indikovaných a lékařem selektovaný obézních pacientů s metabolickém syndromu převyšuje benefit riziko. Verim se ještě budeme moci k léčbě rimonabantem vratit! Pokazili to cele, pravděpodobně, lékaři „venku“, ktery předepisovali ACOMPLIA i pacienti léčení na depresi a podobně !!!!!!!! Do dnešního dne bylo odliecenych v Evropě téměř milion obézních. EMEA ani nas SÚKL neuvedly ani jeden konkretni, padne a novy důvod, pro který byl lék zatím stažen z trhu. Neda mi nesporné, že svou roli zde sehrály i aktivity a lobbing konkurence.

  Nyní nam sestava poslat z ambulance pryc stovky pacientů co byly s touto farmakoterapií obezity spokojení a ktera mnohým pomohla, bez jakýchkoliv neprekenatelnych nežádoucích účinků, prolomit lady a spolu s dietou a pohybovou aktivitou významně zhubli.

 5. Monika November 7, 2008, 3:46 pmDobry den.S velmi rozzlobený na pozastavení acomplie.liecim se antidepresiva pro panický poruchu.nikdy jsem nepozorovala na sobě nějaké samovrazebne ucinky.naopak, dodávala mi sílu, že váhá pomalu klesa.pacienti v zahranici by možná spáchali sebevraždu i bez acomplie.priblizne před rokem jsem užívala reduktil az něj jsem se cítila velmi špatně! zkuste zvážit, zda jste učinili spravne.mna jste zklamali a nyní mam deprese, co jdu bez ACOMPLIE robit.monika.
 6. Zuzana Prosinec 17, 2008, 7:49 amahojte, muze mi někdo sehnat jeste lék Acompila? dakujem
 7. Lenka May 12, 2009, 8:24 amJá jsem ACOMPLIE brala a byla jsem velmi spokojená. Jsem endokr. pacient a zhubla jsem 5 kg pokud ji nestáhli. Neměla jsem žádné změny nálad a přitom beru i Xerosis na panický úzkost. Je to jen boj farmaceutických firem. Je velka skoda, ze uz není na našem trhu. Slecna co nezhubla, to asi prohání velmi s papkanim. Neboť já jsem jídla normalne.
 8. melounků October 8, 2009, 7:40 pmUžívala jsem ACOMPLIA jako jeden z prvních pacientů na severním Slovensku, za 5,5 měsíce (6 byleni) jsem zhubla 19 kil. Zádné změny nálad, pokud, tak jen k lepšímu z radosti, že se vejdu do kostýmů před 10 let. Pak jsem si dala „odpočinek“ s tím, aby se mi pročišťovat organismus. Az do října 2008 se mi vaha neměnila, ale uz jsem měla citak, že s nedostatkem pohybu na podzim přijde i nějaké to kilo. Když jsem chtěla znovu sáhnout po ACOMPLIÍ, vyrazili mi ji z ruky pošahaná úředníci (nebo lobbista farmaceutických společností). Po ní se mi totiž kromě vahy snížil i vysoky kravny tlak, zvýšený cukr a cholesterol. Proboha – ved to by byla rána pro farmaceutické giganty, kdyby najednou lidé neměli tyto neduhy! přišli by o miliardy! Ne lék a jeho nezodpovědně uzivani je na sebevraždu, ale jeho stažení ano. A ještě i to, že evropští poslanci ve vyboru pro zdravotnictví maji plně houby „potřebného boje s civilizačními chorobami“, ale když se jedna skutečně o věc, stáhnou ocas. Nedejbože by měli něco dělat – hroza !!!
 9. danutka February 17, 2010, 1:18 pmprávě jsem přišla od lékaře, který byl velmi smutný – protože mi chce pomoci – ale díky válce, kterou mají farmaceutické firmy na úkor nás pacientů si mám tento lék zajistit z Kanady – vždyť to je na hlavu postavené. O co tu vlastně komu jde – nemocný člověk je nástroj pro vylepšování si zisků našich farmaceutů. Můj manžel užíval uvedený lék – je diabetik a díky tomuto přípravku se cítil dobře neměl žádné jiné příznaky, které jsou s tímto přípravkem spojovány. Poslouchá někdo i hlas obyčejných lidí, ať jsme se už dostali do stádia pokud si nevíš pomoci tam máš provaz ????????????????? ,,
 10. danutka February 17, 2010, 1:24 pmJeště jsem zapomněla – ty knihy o hubnutí to je řádný byznys – lapač prachu a kopec blbostí – to by už musel být celý svět jako naše fitnesky – hlavní věc vždyť se jen podívejme kdo všechno jejich píše a co tam píše ……………… … .. Řádně vymývání mozků. Jen tak dál.

Diskuse k tomuto článku je uzavřena

Vzhledem k tomu, že tento lék je stažen z prodeje v ČR, začaly se množit nabídky na koupi a prodej tohoto léku. To v této diskusi nepodporuji a proto jsem ji zastavil. Nikomu nedoporučuji užívat lék, který je stažen z prodeje – to stažení má svůj význam, ten lék vám může ublížit. Ještě větší hloupost je pokus koupit lék na hubnutí pod rukou. Pokud potřebujete jakýkoliv lék, obraťte se na svého lékaře.

Místo léků na hubnutí, které byly staženy, momentálně (2010) nemáme na trhu žádnou náhdradu.