Kalhoty na hubnutí

Na nešťastných tučných lidech kořistí mnoho podnikavců. Jedním z výkřiků jsou i kalhoty na hubnutí. Mohou vás lákat zdánlivě logickou argumentací. Pokud se k tomu přidá ještě trochu trendy slovníku (detox, celulitíca, vypotit tuk) může to vyvolat iluzi, že pokud si natáhnete tyto legíny, začnete hubnout.

V popisu kalhot na hubnutí už najdete, že jsou určeny pro sport. Pokud budete chodit pravidelně a správně cvičit a pokud se přitom budete stravovat správně, zaručuji vám, že budete hubnout i bez kalhot. Mechanismus, při kterém se v těle během cvičení tuk začne využívat jako energetický zdroj je totiž nezávislý na tom, co máte oblečené.

Tuk ze zásob se v těle začíná měnit na palivo ve chvíli, kdy cvičíte v mírném zatížení a takové cvičení i nějakou dobu trvá. Potřebný je k tomu přístup kyslíku, proto tato cvičení nazýváme i aerobní. Kyslík umožňuje přeměnu tuků ze zásoby na palivo.

Kalhoty na hubnutí slibují, že se pod nimi budete více potit a toto pocení povyšují na zdravé.

 • Slibují, že díky intenzivnějšímu pocení se z těla vyplavují toxiny.
 • Slibují, že s vyšší teplotou tkáně se lépe „spálí“ podkožní tuk.
 • Vyvolávají iluzi, že těmito mechanismy se podpoří lymfodrenáž.

Všechno spolu to dore zní. Ale obávám se, že kdo si legíny na hubnutí párkrát vyzkouší, sám řekne, že to nebyl dobrý nápad.

Kalhoty na hubnutí jsou ze speciálních materiálů. Tyto umělina podle zkušeností více žen doslova smrdí. Jde o to, že kalhoty na hubnutí nesmí propouštět vodu a vzduch. Tím vytvoří teplo a donutí tělo více se potit.

Proč se tělo potřebuje potit? Protože se tím způsobem ochlazuje. Pokud během cvičení tělo potřebuje zchladit, reguluje si to právě tímto mechanismem. Tekutina totiž má schopnost odebírat teplo, když se odpařuje. Pokud si obléknete legíny na hubnutí, vystavujete tím tělo přehřátí. Tipněte si, zda takový stres je dobrý nápad. Zdravý člověk to utáhne. Neriskoval bych to ale u obézního člověka, který má možná i potíže se srdcem.

Tuk se nedá v kalhotách na hubnutí vypotit

Proč výrobci legín na hubnutí tvrdí, že zvýšení pocení a teploty vypálí tuk? Nuže, viděli jsme nejednou lidí, kteří si oblékli igelitové sáčky a tak šli cvičit.

Do hovorové řeči už dávno vešel pojem „vypotit tuk“. V původním významu jde o obraznou řeč. Pokud se někdo rozhodl cvičit, asi se přitom i potil. Básnicky jsme pak mohli konstatovat že byl potit tuk. (Při náročném tréninku říkáme že potil krev.)

Někteří lidé si však dnes myslí, že tuk se opravdu dá vypotit. To není pravda. Pocení se je proces kdy se z potních žláz na povrch těla dostává voda. To je vše.

 1. Ostatně, kdo nevěří, může si to zkusit.
 2. Před cvičením se zváží.
 3. Zabalte se do igelitu a na to si dejte tepláky.
 4. Pak můžete cvičit a uvidíte jak pěkně a intenzivně se potíte.
 5. Po cvičení se osprchujte a odvažte se.
 6. Na váze uvidíte možná i mínus 2 kila.

Zní to jako splněný sen? Možná. Bohužel to co jste odvážili není ztracen tuk. Je to ztracená voda.

Pokud jste donutili igelitem, nebo kalhotami na hubnutí tělo přehřívat se, budete se více potit. Tím ztrácíte vodu = mínus na váze. Protože takové ochlazení těla není účinné (brání mu v tom legíny na hubnutí) tělo zvýší i dýchání. I dech je vlhký – v zimě ta pára při ústech je pěknou ukázkou. I touto cestou tělo ztrácí vodu.

Proto vážení se po tréninku nemá žádnou vypovídací hodnotu.

 • Naivní lidé viděli že sportovci se váží. Věří, že to co shodili je ztráta tuku.
 • Sportovci se však váží proto aby věděli kolik vody ztratili a kolik tedy vody mají po tréninku do těla rychle doplnit.

Proto vězte, že pokud se během tréninku více potíte, je dobré to „vyvažovat“ příjmem čisté vody.

Kalhoty na hubnutí lákají i detox

Detoxikace je dnes moderní slovo. Mnozí na to slyší. Tak pojďme společně přemýšlet.

Chcete zajistit, aby vaše tělo bylo zbaveno jedů a umělina. Koupíte si na to kalhoty na hubnutí, které mají k tělu pěkně přiléhat. Jsou vyrobeny z umělina, která zapáchá. Zápach znamená, že z látky se možná uvolňují nějaké chemické látky. Opravdu nevíme zda a jaké. Přijde vám to jako dobrý nápad obléci si něco takového na sebe?

Neskočte na lep článkem, které slibují, že pocením se vaše tělo zbavuje jedů. Na konci takových článků totiž vždy bývá dovětek, že produkt XY vám pomůže proces detoxikace posílit. A pak si na chodidla lepíte detoxikační náplasti, pijete detoxikčné nápoje, užíváte bobule a kupujete legíny na hubnutí a detox.

Kalhoty na hubnutí neřeší opravdu problémová místa

Prodejci legín na hubnutí mají přesně cílenou skupinu zákazníků. Ženy, které mají problémy s boky a zadkem.

Ty by dali cokoliv za to aby změnily svůj somatotyp (což se samozřejmě nedá) na Barbie.

Bohužel partie boky, hýždě a stehna jsou dány geneticky a nějaké velké změny nečekejte.

V článku Jak zhubnout ze stehen a ze zadku jsem psal o tomto tématu více. O tom, jak a proč se nedá se zadkem a stehny dělat nějaké zásadní změny.

Kalhoty na hubnutí jsou z málo příjemného materiálu

Nuž a nakonec pojďme se chvíli hrát na to, že by nějaké takové kalhoty na hubnutí opravdu fungovaly. Znamenalo by to, že musíte chodit na tréninky v kalhotách, které cítit po umělina. Potíte se v nich a celkově je to dost nepříjemný zážitek.

Co řeknete, s jakou chutí by jste chodívali cvičit?

Právě to, že se vám do něčeho nechce je vždy špatný znak. Ono se Naim často nechce ani jen jít cvičit. Pokud si k tomu představíte ještě i nepříjemné kalhoty, o to větší je pravděpodobnost, že si najdete výmluvu.

Pokud chcete obětovat hubnutí nějakou energii, udělejte si cvičení co nejpříjemnější. Ať vás alespoň baví. Vezměte si nějaké příjemné oblečení, ve kterém se dobře cítíte. Možná i takové, ve kterém se sami sobě líbíte. Vyberte si příjemné místo. Zvolte si pohyb, který vás baví a je bezpečný. Například rychlá procházka po přírodě je velmi vhodný sport, který vám umožní rychlé hubnutí.

A nemusíte si na to kupovat žádné kalhoty na hubnutí. Povyšte procházku a vhodnou stravu na svůj nový životní styl. Hubnutí přijde samo.

Pridajte komentár: