Dieta EasyDiet

Občas zde padne dotaz  na téma EasyDiet. Co to je? Je to služba, která pro vás připraví a dodá hotové, mražené jídlo na týden. Jak už název EasyDiet napovídá, jde o jednoduchou, lehkou dietu. Tento podnikatelský nápad je podle mého názoru velmi zajímavý a může ho využít každý, kdo nemá čas. EasyDiet totiž řeší právě to, abyste nemuseli

  • přemýšlet, co je třeba vařit
  • kupovat zboží
  • vařit
  • jídlo skladovat

Firma vám dodá na 6 dní v týdnu balíčky s jídlem, konkrétně 5 porcí na každý den. Tím se vyřeší kompletní stravování na den. Samozřejmě, jelikož se jedná o službu, cena za jídlo bude vyšší, než kdybyste si to připravili doma. Na druhou stranu je dobré započítat do ceny domácího vaření jídla i váš čas. Ten si totiž většina hospodyněk neuvědomí a pak se jim služba zdá předražená.

Jinými slovy tedy chci říci to, že EasyDiet je velmi dobrým nápadem. Ty jídla vycházejí ze správné koncepce, která hovoří o tom, že hubnout třeba pravidelným jedením. Pokud budete jíst jen to, co vám dodají, hubnutí s dietou je stejně efektivní, jako hubnutí při jiné formě rozumné stravy. Dieta tedy usnadní vaši práci a vy se můžete věnovat svému životu.

Na této myšlence se mi líbí to, že stravování řízené tímto způsobem bude určitě pestřejší, než pokud se budete stravovat sami. Většina z nás, co si stravu připravujeme sami máme zvyk sklouznout do rutiny. Já, například, často sáhnu po ovesných vločkách, většinou jím rajčata, skoro pořád jen kuřecí nebo krůtího (nikoliv z mořských selat). To není tak pestrá strava, jak by mohla být. A právě zde může být dieta zcela efektivním řešením. Dostanete na stůl stále něco trochu jiného.

Mnoho jídel se při hubnutí nevyplatí vařit. Můžete sníst jen málo. Například rýži, brambory, těstoviny vařívala nerad. Na ty ptačí porce se nevyplatí vařit vodu a navařit do zásoby není již tak chutné. Není problém jednou za čas si dát i pečené maso, ale dejte do trouby 300 gramů stehna. Právě zde může být EasyDiet řešením.

V době kdy píši tento článek stojí měsíční dávka jídla kolem 330 € pro jednu osobu. To pro mnohé lidi není zrovna nízké číslo. Každopádně to stojí přinejmenším za zvážení. Mnoho tlustých lidí má náběh na diabetes, nebo již diabetici jsou a dieta EasyDiet je vhodná i pro ně.

Proti EasyDiet často zaznívají námitky, že jídla jsou fádní. Jistě. Zdravá strava znamená i málo výrazná strava. Méně soli je základem i při hypertenzi a lidé s nadváhou často trpí právě hypertenzí.

Vyplatí se dieta EasyDiet při hubnutí?

Asi cítíte, že dosud jsem dietu EasyDiet více obhajoval, než kritizoval. Asi také cítíte, že bude následovat ono slovíčko „ale“. Je to tak. Při hubnutí doporučuji, jako úplně první krok studium. Radím, aby se člověk, který chce zhubnout sám stal kompetentním. Život obézního se totiž musí změnit, pokud chce zhubnout. Zde může pomoci jak dieta tak mnoho jiných postupů. Co však POTOM? Co po zhubnutí? Chcete si doživotně platit soukromého kuchaře, ať už ve formě osobního sluhu, nebo EasyDiet? Pak máte vše vyřešeno.

No většina lidí si dokáže najít čas na to, aby si navarili jídlo. A tady se přimlouvám spíše za domácí práci, jako hotové řešení. Naučte se vařit zdravě. Porozumějte principem jídlu, které vede ke štíhlé linii. Naučte se to a provozujte to pár týdnů. Jezte pravidelně a cvičte. Pokud to zvládnete, začnete pěkně hubnout. Uvidíte, že to funguje. Že to dokážete. A pak si můžete položit otázku: chci svěřit své stravování profesionálům? Pokud na to máte, pak začněte využívat službu. Usnadní vám život, ale vy zároveň budete vědět:

  • proč jsou jídla méně „chutná“ jako od babičky, která vařila chutně a vypásla možná i vás na pořádně vysoká čísla na váze
  • že je třeba jíst všechno a neohrnuje nos nad tím, jestli vám něco chutná nebo ne – vaše chuť vás vedla k volbě potravin a určovala jejich výběr i množství
  • že příprava jídla zabere čas a odsává pozornost kterou možná víte využít efektivněji – že byste čase, který ušetříte v kuchyni skočili na trénink?

Jednoduše když víte, jak hubnout, může se vám hodit vědět o tom, že dieta může řešit možná ne všechny dny v měsíci, ale jen některé. Pak takovou službu naplno využijete.

No možná zjistíte, že hubnete i bez diety. Že vaření není tak problémové, jak se vám zdálo. Pak ušetříte nějaký čas.

Pokud se vám dieta osvědčí a zhubnete, budete vědět, že časem se budete moci živit i bez této služby a nepřiberete.

Varování před EasyDiet jako dietou

V první části článku jsem byl za. Ve druhé části článku jsem upozornil, že EasyDiet je volitelná alternativa. A teď vás chci varovat. EasyDiet je dobrý sluha a zlý pán. Co tím rozumím?

Většina tučných chce zhubnout pomocí diety. Pokud si zvolí EasyDiet, tak opravdu zhubnou – při přísném dodržování režimu je to zákonité. Jenže tito lidé po zhubnutí přestanou odebírat balíčky. Co jim zůstane? Nic. A postupně se vrátí ke stejnému stravování, jakým se předtím už jednou vykrmili. Výsledek nedá na sebe čekat dlouho. Jojo efekt a rychlé přibývání.

Ano, krabičková dieta je efektivní. Ale jen dokud si ji platíte. Já vám radím, naučte se vyrábět si vlastní krabičky. Pokud nemáte čas, vždy můžete sáhnout i po EasyDiet. Ne jako po berličku, ale jako po vědomé pomoci.

Hubnutí je o stravě, ale začíná v hlavě

Úprava stravy zajistí hubnutí. Doporučuji vám, naučte se vařit racionálně. Většina z nás žijeme v rodinách. Pokud je v rodině špatná kuchařka, všichni jsou tlustí. Co myslíte, že mají dělat? Objednat dietu pro všechny členy domácnosti? To už by šlo dost do peněz. Nebo zrušit příčinu, pro kterou celá rodina tloustne?

EasyDiet je výborný nápad a pokud se vám hodí hotové jídlo, doporučuji tuto službu využít. Je fajn občas dostat na talíř rybu. Lepší však je, pokud se naučíte ryby chytat.

Pridajte komentár: